Sibel Can Biyografi

Sibel Can Biyografi

admin     11-03-19     Biyografi     Sibel Can Biyografi     130 Defa Okundu

Sibel Can Biyografi

Sibel Can ve Melisa adından iki çocuk dünyaya getirdi. Hakan Ural‘dan 1999 yılında ayrıldı.
Bir yıl sonra Sulhi Aksüt ile evlendi ve bu evlilikten Emir isminde bir erkek çocuk dünyaya getirdi. İlk eşinden iki, ikinci eşinden de bir olmak üzere üç çocuğu vardır. Sulhi Aksüt’ten 2010’da boşanmıştır.
Sibel Can Gazinosu’nda Muazzez Abacı, Neşe Karaböcek ve Emel Sayın gibi ünlü isimlerle çalıştı, Nükhet Duru tarafından keşfedilip Maksim Gazinosu‘nun oryantal dansçısı olmuş, 1987 yılında Kervan Plak‘tan ilk albümü olan Günah Bize’yi çıkartan Sibel Can bu albümde Orhan Gencebay’ın büyük desteğini gördü.
Sibel Can 1988 yılında o dönemin popüler isimlerinden olan Hakan Ural ile Zerrin Özer’in evinde gizlice evlendi.
Sibel Can 14 yaşındayken, gelen teklif üzerine oryantal olarak sahneye çıkmaya başladı. Babası ile beraber yurt içi ve yurt dışında yaptığı turnelerde hem oryantallik hem de solistlik yaptı.

Sibel Can Kimdir?


Sibel Can Kimdir?

Sibel Can 1997 yılında çıkardığı Bu Devirde isimli dokuzuncu stüdyo albümünde sanatçı çıkış şarkısı olarak sözlerini Serdar Ortaç yazdığı Padişah isimli şarkıyı seçmiş. Albümle birlikte başarılı bir çıkış gerçekleştiren[3] sanatçı Tayfun Dinçer’in yönetmenliğinde çıkış şarkısına klip çekmiştir.
Sibel Can konser öncesi verdiği röportajda Eypio ve Burak King çocuklarım sayesinde keşfettim. 100 milyonun üzerinde izlenmişler. İlk kez rap yapacağım için çok heyecanlıyım” demiştir.Ekim 2016’dan itibaren O SES TÜRKİYE yarışmasında jüri üyeliği yapmaktadır.
Sibel Can Engin Cangüre ve Mudanyalı Emine Gül Sezer Cangüre’nin ilk çocukları olarak Karagümrük semtinde doğdu.
Bu albümdeki “Çakmak Çakmak” isimli parçayla büyük başarı yakaladı. 2002’de Papatya ile Karabiber adlı sinema filminde başrolde yer aldı.
Sibel Can Sanatçının babası birçok ünlü soliste eşlik eden bir keman sanatçısıydı. Muzaffer adında bir kız kardeşi bulunmaktadır.
Sibel Can 1 Ağustos 1970, İstanbul, dunyaya gelmiştir Türk şarkıcı ve oyuncu. Kariyerine dansöz olarak başlayan Can, daha sonra şarkıcılık yapmaya başladı ve günümüzde televizyon ve sinema oyunculuğu ile sunuculuk da yapmaktadır.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!