Kartal Tibet Biyografi

Kartal Tibet Biyografi

admin     04-03-19     Biyografi     Kartal Tibet Biyografi     77 Defa Okundu

Kartal Tibet Biyografi

Kartal Tibet 4 seriden oluşan bu film oldukça ilgi görmüştür. Fakat Tibet, artık yönetmenliğe yönelmiş ve ‘Tosun Paşa’ filmi ile yönetmenliğe başlamıştır.
Önemli filmleri arasında ‘Ölmeyen Aşk’, ‘Dağlar Kızı’ ‘Reyhan’, ‘Zübük’, ‘Senede Bir gün’, ‘Sultan’, ‘Gol Kralı’, ‘Şalvar Davası‘ yer almaktadır. 2007 yılında Kanal D ekranlarında yer alan ‘Zoraki Koca’ dizisinin yönetmenliğini üstlenmiştir.

Kartal Tibet 2008’de Show Tv’de yayınlanan ‘Hayat Güzeldir‘ dizisini de yönetmiştir.
Kartal Tibet Suat Yalaz tarafından yaratılan çizgi roman karakteri olan ‘Kara Oğlan’ı beyaz perdeye uyarlamıştır. Bu filmde başrolü de kendisi oynamıştır.
Zamanın jönlerinden olan Cüneyt Arkın’ı da macera filmlerinde başrolde oynatmıştır. Cüneyt Arkın’ın ‘Kara Murat’ ve ‘Malkoçoğlu‘ olarak ekranlara çıkması bu tarz macera filmlerinin popülaritesini arttırmıştır.

Kartal Tibet Kimdir


Kartal Tibet Kimdir


Kartal Tibet Sezgin Burak’ın yarattığı ‘Tarkan’ karakteri ile ‘Tarkan’ adlı filmde başrol almıştır.
27 Mart 1938 Ankara doğumludur. Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nü bitirmiştir. Uzun yıllar Ankara’da çeşitli tiyatrolarda tiyatro oyunculuğu yapmıştır.

Kartal Tibet 27 Mart 1939 de öğretmen olan anne ve babasının ilk çocuğu olarak dünyaya gelir. Daha ilk okuldayken ilgi çeker, Radyo Çocuk Kulübü’nde Ayşe Abla piyeslerinde başrolü konuşmaya başlar.
Aynı şiirle, sırayla ilkokullararası, ortaokullararası, liselerarası, üniversitelerarası şiir yarışmalarının Ankara birincisi olan Kartal Tibet, beden eğitimi öğretmenliğinden sonra Hukuk Fakültesi’ni de bitirip avukat olan babası tarafından Hukuk’a, tiyatroda oyunculuğa doğru itilir.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!