Hilal Cebeci Kimdir?

Hilal Cebeci Kimdir?

admin     27-03-19     Biyografi     Hilal Cebeci Kimdir?     182 Defa Okundu

Hilal Cebeci Boyu, Hilal Cebeci Kaç Yaşında, Hilal Cebeci Nereli, Hilal Cebeci Vikipedi, Hilal Cebeci biyografi, Hilal Cebeci Sevgilisi Kim, Hilal Cebeci Kaç Kilo, Hilal Cebeci Evli mi, Hilal Cebeci Burcu

Hilal Cebeci Kimdir
Hilal Cebeci Kimdir

Hilal Cebeci çıktığı her program en çok istek alan şarkısı olmuştur. Albüme adını veren Yükselme Zamanı ise radyolarda sık sık çalmıştır Albüm 130.000 tirajına ulaşmıştır. Bu albümle birlikte pek çok TV programına, yarışmalara ve talk showlara konuk olmuş, pek çok dergiye kapak olmuştur.
2003’te Cebeci, üçüncü albümü olan Yükselme Zamanı ile ilk albümdeki başarısını tekrar yakalamıştır.
Hilal Cebeci Bu albümden çıkan İpe İpe klibinde Jennifer Lopez, Shakira ve Kylie Minogue’un kliplerindeki kostümler kullanılmış ve klip büyük sükse yaratmıştır.
Hilal Cebeci 2010 yılının Aralık ayına gelindiğinde MUSICOM adlı plak şirketi ile anlaşma imzalayan Hilal Cebeci, Suat Suna imzalı Aşk İçin klibiyle müzik kanallarında boy göstermeye başlamıştır. Erdem Yörük’ün aranjörlüğünde ve kendi yönettiği klibiyle beğeni toplayan şarkı Web’de sık dinlenenler arasında yerini almıştır.
Doğuş’la düet yapıp klibini de birlikte çektikleri Üzülürsün klipleri de oldukça dikkat çekmiş ve şarkı, yılın en sevilen slow parçaları arasında yerini almıştır.
Hilal Cebeci Köylü Güzeli ismini verdiği ilk albümünü 1999 yılında çıkaran Cebeci’nin bu albümü Kral Tv Müzik Ödülleri kapsamında Yılın en iyi çıkış yapan bayan şarkıcısı ödülünü kazanmıştır.
Ayrıca Yakın Doğu Üniversitesi tarafından 2000 yılının en iyi çıkış yapan kadın şarkıcısı ödülüne layık görülmüştür.

Hilal Cebeci Biyografisi Hayatı

Hilal Cebeci İlk albümünümüm getirdiği yankıyla 1999-2000 yılları arasında tüm Türkiye’de verdiği birçok halk konserleriyle kariyerini devam ettirmiştir. Köylü Güzeli albümü 400.000 satmıştır.
Hilal Cebeci Kariyerine kendisinin kurduğu bir fasıl grubu ile İstanbul’un ünlü otellerinin restoranlarında fasıl yaparak devam etmiştir. Eğitim hayatını devam ettirdiği Hamza Paşa Kız Meslek Lisesi‘nden 1994 yılında mezun olan Cebeci, üç yıl boyunca İstanbul’un çeşitli gece kulüplerinde sahne almıştır.
1993 yılında Eyyüp Bayram, Sinan Erkoç ve Uğur Sönmezsoy gibi isimler ile çalışarak müzik kariyerindeki ilk ses deneyimini gerçekleştirmiştir.
Hilal Cebeci Bu tarihlerde özel televizyon kanallarındaki müzik programlarında yayınlanmak üzere pek çok şarkıcı gibi dönemin sevilen şarkılarına klipler çekmiş ve televizyonlarda ilk kez izleyici karşısına çıkmıştır.
Hilal Cebeci 2000 yılında Atv’de primetime’da Alo Yarışma adlı bir Tv programı sunmuştur ve ünlüleri ağırlamıştır.2001’de Ersin Pertan tarafından yönetilen Şarkıcı filminde rol almıştır. Sonraları En Güzel Ben Severim isimli ikinci albümünü çıkarmış, fakat bu albümden istenilen başarı elde edilememiştir.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!