Hazal Kaya Biyografisi

Hazal Kaya Biyografisi

admin     10-03-19     Biyografi     Hazal Kaya Biyografisi     86 Defa Okundu

Hazal Kaya Biyografisi

Hazal Kaya Mayıs 2011 – Mayıs 2016 arasında, 4 kıta ve 35 farklı ülkeden elde edilen reyting sonuçlarına göre düzenlenen en popüler 10 kadın oyuncu listesinde 6. sıradadır.
şeker firmasının reklamıyla ekranlara gelen Hazal Kaya hazır kahveden hijyenik pede, GSM operatöründen bisküviye, çoraptan deterjana kadar birçok markanın reklam yüzü oldu.
Hazal Kaya 2014 yılında Malezya‘da bir güzellik markasının reklamı için kamera karşısına geçti. Hazal Kaya’nın rol aldığı güzellik ürünü reklamı, Arap ülkelerinde yayınlandı
Hazal Kaya 2012-2013 sezonunda ATV‘de yayınlanan Son Yaz Balkanlar 1912 ile ekrana döndü. Emine karakterini canlandırdı.
dizi iyi reyting almadığı gerekçesiyle yayından kaldırıldı. Daha sonra Kanal D’de yayınlanan A.Ş.K. adlı dizide tenis hocası Azra Özak karakterini canlandırdı.

Hazal Kaya Kimdir?


Hazal Kaya Kimdir

Hazal Kaya 1 Ekim 1990’da İstanbul’da doğan Hazal Kaya ilkokulu Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulu’nda, liseyi İstanbul İtalyan Lisesi‘nde okumuştur.
2006 yılında Acemi Cadı dizisinde 46. bölümde konuk oyuncu olarak yer aldı. Pelin karakterini oynadı.
2007 yılında lise 2. sınıftayken ilk kez Genco adlı bir televizyon dizisinde başrol oynadı.
İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi, Performans bölümüne 2009 yılında girmiştir.
Annesi ve babası avukat olan Hazal Kaya, İstanbul Balat’ta büyüdü. 1997’de annesi ve babası ayrıldıktan sonra annesiyle yaşamaya başladı.
2015 yılında ise TV8‘de yayınlanan, başrolünü Aras Bulut İynemli ile paylaştığı Maral: En Güzel Hikayem dizisinde Maral Erdem karakterini canlandırdı.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!