Fettah Can Biyografisi

Fettah Can Biyografisi

admin     13-03-19     Biyografi     Fettah Can Biyografisi     105 Defa Okundu

Fettah Can 2012 Yaz sonunda Hayranlarına bu seferde Rüzgar Ektim Fırtına Biçeceğim şarkısı ile merhaba dedi.
2011 yazının sonlarına doğru Boş Bardak isimli singel’ı müzikseverlerin beğenisine sundu. Şarkı o kadar çok sevildi ki youtube üzerinde Türk sanatçılar arasında en çok takip edilen eser oldu.
Fettah Can 19 Mart 2012’de Aklımda Kalanlar albümü ile müzik piyasasındaki kariyerine devam etti. Bu albüm özellikle daha önce Işın Karaca’nın seslendirdiği Mandalinalar şarkısı ile beğeni kazandı.
Albümün başarısının ardından Levent Yüksel, Gülben Ergen, Sibel Can, Murat Boz gibi isimlerle çalışmaya başladı.
Fettah Can 2010 yılında ünlü Yunan şarkıcı Giorgos Mazonakis‘in Ta Isia Anapoda albümüne üç bestesini verdi. Albüm Yunanistan müzik listelerinde üst sıralara çıkmış, albüm bu şarkılarla Yunanistan’da Platin Plak Ödülü‘ne layık görüldü.

Fettah Can Kimdir?


Fettah Can Kimdir?

Fettah Can Ergen’e verdiğim ‘Yalnızlık’ şarkısında sesimi kullanmaları bu kararımda etkili oldu. Ergen, Açıkhava konserinde beni sahneyi çağırdı. Şarkıyı söyledik, insanlar yine dinlemek istedi. Oradaki o olumlu tepki beni kamçıladı.
Fettah Can 2006 tarihli albümünde söz ve müziği Fettah Can ve Alper Narman’a ait olan Yalnızlık şarkısında geri vokal yapması kendi albümünü çıkarması konusunda Fettah Can’ı düşündürmeye başladı.
Fettah Can 2 Ekim 1975 tarihinde Bursa‘nın Karacabey ilçesinde doğdu. Müzik alanında daha etkili işler yapabilmek adına İstanbul’a yerleşen Fettah Can, ilk olarak Emel Müftüoğlu‘na verdiği Ara Ara isimli şarkısıyla ses getirdi.
Fettah Can Müzik alanında daha etkili işler yapabilmek adına İstanbul’a yerleşen Fettah Can, ilk olarak Emel Müftüoğlu‘na verdiği Ara Ara isimli şarkısıyla ses getirdi.Sesimi beğeniyorum ve kimseyi bu sesten mahrum bırakmak istemedim.” sözleriyle dile getirmiştir.
Fettah Can 2010 yılında Hazine ismini verdiği ilk albüm çalışmasıyla, yorumcu kimliğiyle bu işin üstadı olduğunu kanıtladı.
Fettah Can 2012 yılının ilk çeyreğinin son günlerinde hayranlarına “Boş Bardak” adlı eserinin de yer aldığı Aklımda Kalanlar albümü ile bir kez daha hayranlarının karşısına çıktı.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!