Erdal Erzincan Kimdir?

Erdal Erzincan Kimdir?

admin     15-03-19     Biyografi     Erdal Erzincan Kimdir?     70 Defa Okundu

Erdal Erzincan Kimdir

Erdal Erzincan Albümleri ve Şarkıları

Töre
Garip
Türküler Sevdamız
Concerto For Bağlama
Gurbet Yollarında
Anadolu
Türküler Sevdamız 2
Al Mendil
Türküler Sevdamız 3
Kervan
The Wind
Giriftar
Girdab-ı Mihnet
Erdal Erzincan Bağlama Orkestrası
Karasu

Erdal Erzincan Hayatı Biyografisi

Öğrencilerinden oluşan yirmibeş kişilik Bağlama Orkestrası kurdu. On yılı aşkın bir süredir, kendi adını taşıyan Müzik Kurs’unda eğitim vermekte olup halen bilgi ve birikimlerini öğrencileriyle paylaşmaya devam etmektedir.
2004 yılı sonbaharında İranlı Kemança sanatçısı Kayhan Kalhor’la birlikte konserler verdi ve enstrümantal bir albüm hazırladı.
2011 yılı yazinda İranlı Tar ve Setar ve Bağlama sanatçisi Abdullah Alicani Ardeşir’la birlikte bir bitmemiş albüm hazırladı
2004 yılının ilk yarısında Viyana’da; Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fischer’in desteğiyle Wiener Konzerthaus’ta, Russell McGregor yönetimindeki Ambassade Senfoni Orkestrasıyla birlikte bir konser verdi. Bu konserde birçok Anadolu ve klasik batı müziği eserini Ambassade Senfoni Orkestrasıyla birlikte çaldı.
1996 yılında Köln’de Cumhurbaşkanı Roman Herzog‘un desteğiyle Arif Sağ ve Erol Parlak ile birlikte; Betin Güneş yönetimindeki Köln Filarmoni Orkestrasıyla bir konser verdi. Bu konserin repertuarı da; “Concerto for Baglama” adı altında albüm olarak piyasaya çıktı.
1989 yılında İ.T.Ü. Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Temel Bilimler Bölümü’ne girdi ve aynı süreçte; Tezenesiz Bağlama Çalma Tekniği (Şelpe) ile ilgili araştırmalar yaptı. Üniversitedeki tezini ise; Parmak Vurma Tekniğinin Bağlamadaki Uygulanışı ve Notasyonu konu başlığıyla sundu.
1971, Erzurum dunyaya gelmiş, Türk Halk Müziği sanatçısı.Küçük yaşlardan itibaren yaşadığı bölgenin folklorunu gözlemlemeye başladı ve bağlamayla o yaşlarda tanıştı. 1981 yılında İstanbul’a yerleşti ve 1985 yılında Arif Sağ Müzik Kursu‘nda dersler almaya başladı.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!