Elçin Sangu Biyografisi Kimdir?

Elçin Sangu Biyografisi Kimdir?

admin     11-03-19     Biyografi     Elçin Sangu Biyografisi Kimdir?     94 Defa Okundu

Elçin Sangu Biyografisi Kimdir?

Elçin Sangu 2012-2013 yılları arasında Aşk Kaç Beden Giyer’de Nehir’i canlandırdı. 2013’ten 2014’e kadar Güney Kore televizyon dizisi I’m Sorry, I Love You’nun Türk uyarlaması olan Bir Aşk Hikâyesi‘nde Eda olarak rol aldı.
Elçin Sangu Televizyon reklamlarında ve kampanyalarda yer almasıyla Türkiye’de en çok aranan ve en çok maaş alan ünlülerden birisi oldu.
Üniversite eğitimini Mersin Üniversitesi Opera bölümünde tamamlayan Sangu Sahne Tozu Tiyatrosu’nda oyunculuk eğitimi aldıktan sonra dizilerde oyuncu olarak yer almaya başladı.
Elçin Sangu Oyunculuk kariyerine başlamadan önce Mersin Üniversitesi’nde Opera bölümünde okudu.Televizyon dizilerinde yer almadan önce bir sahne oyuncusuydu.

Elçin Sangu HayatıElçin Sangu sosyal medya ve diğer çeşitli istatistiklere dayalı olarak 2016 yılının ikinci en popüler Türk aktrisi seçildi.Eylül 2016’da Instagram’da en çok takip edilen onuncu Türk ünlü oldu.
Elçin Sangu 2017 yılında Sangu’nun Kanal D’de yayınlanacak yeni bir dizide yer alması beklendiği açıklandı.
Ayrıca aynı yılın Ağustos ayında Sangu’nun Baruş Ardıç ile Mutluluk Zamanı sinema filminde yer alacakları duyuruldu.
13 Ağustos 1985, İzmirTürk oyuncu ve manken dunyaya gelmiştir. ve su kıvanc tatlitug basrolde oynadigi carpişma dizisinde zeynep adinda oynuyor.
Elçin Sangu 2015 yılında aTV dizisi Sevdam Alabora‘yı takiben, aynı yıl büyük çıkışını Barış Arduç ile birlikte başrolde yer aldığı Kiralık Aşk adlı dizide Defne karakterini canlandırarak gerçekleştirdi

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!