Demet Akalın Kimdir – Boyu Kilosu kaç, Kaç yaşında, aslen nereli?

Demet Akalın Kimdir – Boyu Kilosu kaç, Kaç yaşında, aslen nereli?

     23-01-19     Biyografi     Demet Akalın Kimdir – Boyu Kilosu kaç, Kaç yaşında, aslen nereli?     94 Defa Okundu

Türk pop müziğinin güçlü seslerinden Demet Akalın kimdir? aslen nereli, kaç yaşında, boyu kilosu kaç, evli mi, eşi kim gibi bütün sorulara cevap yazımızın devamında yer almakta..

Demet Akalın Hayatı

Demet Akalın, 23 Nisan 1972 yılında Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde dünyaya geldi. Akalın, ilköğrenimi tamamladıktan sonra liseyi öğrenimini Gölcük Barbaros Hayrettin Lisesinde tamamladı. Her fırsatta öğretmen veya gazeteci olmak istediğini belirten Akalın, annesinin ısrarı sonucu Yaşar Alptekin’in mankenlik kursuna yazıldı. Üniversite hayalleride bu şekilde yıkılmış oldu.

Bu sektörde büyük bir başarı yakaladı ve 1990 senesinde Mayo Güzeli seçildi. Sonrasında ise gelen teklif üzerine Neşe Erberk ajansında mankenliğe devam etti. Ek olarak da b,r yandan kısa film ve tv dizilerinde boy göstermeye başladı. Mankenlik yaptğı süre boyunca kendini ve sesini keifeden Akalın, gazinolarda şarkı söylemeye başladı ve büyük br hayran kitlesine kısa sürede ulaştı. Bu arada mankenlikişinde en zirvedeydi ve işler gayet yolunda gidiyordu.

demet akalın kimdir

Fakat radikal bir karar alarak şarı söylemeyi seçti ve tanınmış kişilerin bulunduğu mekanlarda şarkılar söyledi. Bunun yeterli olmadığını düşünmüş olacak ki ‘Sebebim’ albümünü piyasaya sürdü. Bu şarkıyla büyük bir başarı yakaladı. Hemen ardından ‘Senin Anan Güzel Mi?’ şarkısını çıkardı ve böylelikle sahnelerin aranan yüzü haline geldi. Yılbaşı ve özel gecelerde ekranlarda uzunca bir süre boy gösterdi. Uzun bir aradan sonra herkesin merakla beklediği ‘Banane’ albümünü piyasaya sürdü. İsmi o sıralar İbrahim Kutluay ile anılmaya başladı. Ve uzun süre birliktelikleri gündemden düşmedi.

Fakat iki yıl sonra olaylı bir şekilde ayrıldılar. ‘Kusursuz 19’ albümüyle büyük bir çıkış yaparak Kral Tv müzik ödellerinde ‘En İyi Kadın Pop Şarkıcısı’ ve ‘Yılın Şarkıcısı’ ödülüne layık görüldü. 2006 yılında Oğuz Kayhan ile dünya evine girdi. Fakat anlaşmazlıklar nedeniyle 3 ay sonra tek celsede boşandılar. 2. evliliğini ise 2010 Ocak ayında Önder Bekensir ile yaptı. Fakat bu evliliğide kıskançlık sonucu 6 ay sürdü. 3. evliliğini Okan Kurt’la yapan Demet Akalın 4 Şubat 2012 tarihinde Maslak Acıbadem Hastanesi’nde sezaryen doğumla kızı Hira’yı dünyaya getirdi.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!