Cansu Kurtçu Biyografi

Cansu Kurtçu Biyografi

admin     08-03-19     Biyografi     Cansu Kurtçu Biyografi     77 Defa Okundu

Cansu Kurtçu Biyografi

Cansu Kurtçu Yeter artık çığlıkları içerisinde organizasyon işine de bir günde son vererek, kendini ait olduğu yere yani müziğin tam göbeğine attı.
müzisyen Fettah Can ile birlikte CF Müzik adlı prodüksiyon şirketini kurdu.İşte artık istediği işi yapıyordu.
İskender Paydaş ile proje tasarlıyor ve basın danışmanlığını yürütüyordu.
Adı basın danışmanlığı işte onun dışında müziğe ait ne varsa ondan öğrenmek için çırpındı durdu. İskender Paydaş’ın yeri onda çok ayrıdır, çok büyüktür.
müzik sektörünün bu kızcağızı tanıması böyle başladı.Ardından Türkiye’nin en genç patronlarından biri oluverdi kendisi.
Cansu Kurtçu ajans adında bir organizasyon şirketi kurdu ve çok büyük isimlerle, çok büyük projelere imza attı. Müzikten kopamayan kızımızı; çevresi, sanatçı ve yapımcı arkadaşları albüm yapması için çok zorladı.

Cansu Kurtçu Hayatı

öğrenemediğini düşünüp bu teklifleri ve fikirleri değerlendirmek istemedi. Kısacası o yaptığı bestelerin turşusunu kuracaktı.
Nitekim Ankara Devlet Konservatuvarı’na girdi. Gitar bölümünde okurken zora gelemeyeceğini anladı ve konservatuvarı bıraktı.
Bu süre zarfında ailesiyle İstanbul’a taşındı. Sanki kader ona ‘beterin beteri var.’ dercesine Türkiye’nin en zor Anadolu Liselerinden birinde eğitimine zorla devam etti. Müziği asla bırakamadı, o gitar elinden hiç düşmedi.
Cansu Kurtçu Fettah Can zoruyla artık şarkıların turşusunun kurulmaması ve en azından inandığı sanatçılara vermesi gerektiğini öğrendi.
Cansu Kurtçu Şarkılarını ilk verdiği sanatçı Gülben Ergen oldu ve bunu üç albüm daha takip etti. Ve ardından İsmi Sina, Demet Akalın, Murat Boz gibi isimlere şarkı verdi. Çok seçici olan kızımız şarkılarını verme konusunda biraz cimri gibi.
Cansu Kurtçu prodüktörlüğe devam ediyordu. Pınar Aydın ve Fettah Can albümlerinin prodüktörlüğünü yaptı ve piyasaya sürdü.

Cansu Kurtçu Kimdir?


Cansu Kurtçu Kimdir


Cansu Kurtçu 4 Eylül tarihinde Ankara’da doğdu. İlkokuldan sonra konservatuvar sınavlarına girmek istedi fakat elinde olsa tüm bölümlere gidecekti.
lise dönemi geçirdi. Fazla sosyal olmasının ve tek çocuk olmanın da verdiği maymun iştahlılık sayesinde liseden sonra Ben haberci olmalıyım! diyerek kendini radyo sinema televizyon okurken buldu.
Cansu Kurtçu onu tatmin etmedi, birinci sınıfın üçüncü ayında özel bir televizyonda çalışmaya başladı. Bu arada boş zaman bulamadı ama yaratıp besteler yapmaya devam ediyordu.
Cansu Kurtçu yolu hayranı olduğu hatta hayranlıktan ölüp ölüp dirildiği İskender Paydaş ile kesişti. Kesişmekle yetmedi onun yanında çalışmaya başladı.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!